Uudised

Kolmandal Peetri Jooksul jooksis Mark Abner tulises lõpuduellis võimsa rajarekordi, naistest oli taas võitmatu Liina Tšernov

13.08.2018

Kolmandat korda toimunud Peetri Jooksu põhidistantsil osales rekordarv osalejaid ja publikut rõõmustas rohkelt Eesti jooksuparemikku kuuluvaid jooksjaid. Finišis pakkusid sel aastal erutava vaatemängu liidritena õlg õla kõrval viimasest kurvist finišisirgele tulnud Mark Abner ja Allar Lamp. Oma paremuse kiirel 10 km rajal pani maksma Treeningpartneri esindaja Abner, kelle uut isiklikku rekordit tähistav tugev 30:50 on ühtlasi ka Peetri Jooksu rajarekord peaaegu minutiga, Lamp TÜ Akadeemilisest Spordiklubist finišeeris samas minutis ajaga 30:56.

 

„Jooks kulges meeleolukalt ja põnevalt. Viiene punt püsis üle poole ajast koos ning ega lõpulgi viga ei olnud - neli meest jooksid üheksanda kilomeetrini koos ning seejärel rebisime ennast Allar Lambiga lahti ja tulises külg-külje vahelises heitluses jäin seekord mina peale. Tegemist oli kindlasti ühe elu parima jooksuga. Tänan Allarit ja Raidot pundi vedamise eest, kaasvõistlejaid konkurentsi pakkumast ning korraldajaid ja toetajaid suurepärase tellitud ilma, sujuva korralduse, ning auhindade eest! Muidugi ka suur tänu kaasaelajatele ja toetajatele“, kirjeldas oma häid emotsioone võitja Mark Abner.

Ka Allar Lamp jäi jooksuga rahule: „Ideaalne jooks minu jaoks, millega pärast staadionihooaega rahvajooksudele üle minna. Suurepärane ilm, suurepärane korraldus. Järgmisel aastal olen kindlasti uuesti platsis!“

Distantsi vältel pikalt koos püsinud liidergrupis oli üheks vedajaks Raido Mitt jooksusõpru ühendavast seltskonnast Head Inimesed, kes sai kolmanda koha samuti võimsa ajaga 31:09, isiklik rekord jäi vaid kuue sekundi kaugusele. „Osalesin Peetri jooksul esmakordselt ning sain sellelt jooksult väga palju positiivseid emotsioone. Lisaks heale ja kiirele rajale ning tugevale konkurentsile, meeldisid mulle väga meelelahutuslikud punktid rajal ning kaasaelajate rohkus just raja lõpuosas. Kuna olen enda jooksuga väga rahul ning nautisin jooksu väga, siis tahan kindlasti ka järgmisel aastal stardis olla!“, olid Miti emotsioonid jooksust.

Neljas oli Karel Hussar (TÜ ASK) isikliku rekordiga 31:13, viies Karl Mäe Spordiklubist Altius ning kuues Dmitri Aristov Treeningpartnerist ajaga 32:28.

 

Naistest tuli juba kolmandat korda võitjaks korraldajaklubi Jooksupartneri ridadesse kuuluv Eesti jooksu valitsejanna Liina Tšernov ajaga 35:16. Kui eelmisel aastal oli Liinal väga tasavägine võistlus Jekaterina Patjukiga, siis seekord oli Liina üleolek veenev. Naistest teisena tuli finišisse vaid 14-aastane jooksuime Luna-Aleksandra Lagoda isikliku rekordiga 35:53.

Ka kolmas naine jooksis heades tingimustes tugeva isikliku rekordi. Laura Maasik Heade Inimeste seltskonnast finišeeris ajaga 36:46 ja rõõmustas: „Suurepärase korraldusega jooks, stardiala ja meeleolupunktid rajal meenutasid pisut suuri välismaratone ja tekitasid väga head tingimused tugevat tulemust teha. Rada ise oli samuti kiire ja konkurets tugev, kuigi ma selleks jooksuks spetsiaalselt ei valmistunud, siis õnnestus ikkagi isiklik rekord joosta. Proovin kindlasti järgmisel aastal uuesti tulla!“

Konkurents oli tõesti tugev – neljandana lõpetas ajaga 37:05 Kaia Lepik Täppsportlastest, viies oli Headest Inimestest Helin Meier ajaga 37:54 ning kuues naine oli Liis-Grete Arro ajaga 38:12.

 

Koostöös Lastefondiga toimunud Apollo Kino heategevusjooksuga toetati sel aastal 11-aastase liikumispuudega Kelly. Stardipaugu heategevusjooksule andis Kelly koos jooksu patrooni Roald Johannsoniga, kes läbis ka ise tüdruku toetuseks 5km pikkuse raja. Kohal viibis ja melu nautis ka Hanna-Liisa, kelle ravi eelmisel aastal Peetri Jooksu heategevusjooksul osalejate abiga toetati.

Heategevusjooksu võitis Karol Hanga ajaga 16:46, teine oli Taavi Tali ajaga 18:11 ja kolmas Kaarel Kuurmaa ajaga 18:47. Naiste võitjaks tuli laskesuusataja Grete Gaim ajaga 18:41, olles üldarvestuses kõrgel kolmandal kohal. Teine naine oli Dagmar Vlassov ajaga 21:10 ning kolmas Mariel Akkermann ajaga 22:07.

 

Teistkordselt Eestis toimunud TFK Lapsevankrijooksule andis stardi Tanel Padar, kes veidi hiljem ise 5 km pikkuse distantsi ette võttis. Taneli bändiliikmed läbisid kõik tubli tulemusega 10 km põhidistantsi. TFK Lapsevankrijooksu suurima klubi tiitli pälvis Peetri Jooksu korraldajaklubi SK Jooksupartneri esindus – rajal olid pisike Looreli issi Mardiga, kes saabusid ka esimesena finišisse, 9-kuune Jete emme Janaga ning 1,5-aastane Maru issi Einariga.

 

Põhijooksu kiireima tiimi arvestuses saavutas esikoha juba kolmandat korda klubi Treeningpartner koosseisus Mark Abner, Dmitri Aristov, Marti Medar, Indrek Ilumäe ja Aleksandr Kuleshov. Viis kiiret Treeningpartneri meest kuulusid esimese 13 lõpetaja hulka!

 

Suurima tiimi rändkarikas rändas sel aastal Sparta Spordiseltsile, kelle esindajaid oli erinevatel täiskasvanute distantsidel kokku 39! Lisaks oli Sparta järelkasvu jooksmas nii staadionil lastejooksul kui ka tublilt esindatud noortejooksul, kus võeti ka poodiumikohti.

 

Palju õnne kõigile võitjatele!

 

Kõik Peetri Jooksu tulemused on leitavad siin: https://www.peetrijooks.ee/et/tulemused

MTÜ Jooksupartneri jooks E-post: info@peetrijooks.ee