Uudised

Aitame Kelly üheskoos kõndima!

15.05.2018

11.augustil on kõigil võimalus kaasa aidata 11.a Kelly unistuse täitumisele, iseseisvalt kõndima hakata. Tüdruku unistuse täitmisele on ulatanud abikäe Peetri Jooks eesotsas patroon Roald Johannsoni ja Apollo Kinoga.

Enneaegsena sündinud Kellyl on diagnoositud laste tserebraalparalüüs spastilise dipleegia ehk kahejäsemehalvatusega. Haigusest tulenevalt on lapse iseseisev liikumine piiratud ning ta peab kasutama ratastooli. Möödunud aasta lõpus käis Kelly operatsioonil, kus tema kõõluste lihaseid pikendati ja tänu millele on tal võimalik järjepideva intensiivse treeningu abil iseseisvalt liikuma hakata.

 

Üheskoos kogutakse annetusi, et tasuda Kelly füsioteraapia, vesivõimlemise, hipoteraapia ning nendega seotud sõidukulude eest. Tüdrukut hakkab lisaks füsioterapeudile, ujumistreenerile ja ratsutamisterapeudile treenima invasportlane ja puuetega inimeste treener Randel Peerna. Kelly taastumist toetab tasuta toitumisnõustamisteenusega ka Fitlap OÜ nõustaja Heikki Mägi.

 

Peetri Jooksu patroon Roald Johannson nendib, et nii keerulise diagnoosi puhul on erakordselt oluline, et Kellyl säiliks optimism, positiivsus ja teotahe. “Mul on seda enam hea meel tõdeda, et seda tundub Kellyl jätkuvat vaat et mitme inimese eest,” räägib ta ning kinnitab, et tüdrukul on tahtmist ja sihikindlust, et kõigist raskustest võitu saada. “Täpselt nii nagu Hanna-Liisa on tänaseks jalad alla saanud, olen ma kindel, et Randel Peerna juhtimisel teeb ka Kelly üsna pea oma elu päris esimesed sammud,” kinnitab Johannson. “Hoian Kellyle pöialt läbi raskuste teel tähtede poole!”

 

Peetri Jooksu peakorraldaja Margus Merivälja toob välja, et lapse unistuse täitmisse annab oma panuse igaüks, kes osaleb 5km pikkusel distantsil. “Siinkohal kutsun kõiki osa võtma 11. augustil Apollo Kino heategevusjooksust ning helistama Lastefondi toetusnumbritel,” kutsub Merivälja. “Üheskoos saame unistused teoks teha!”

 

Tüdruku unistuse täitumist on võimalik toetada ka fondi annetusnumbritel helistades:

helistades 900 5025, annetad 5€;

helistades 900 5100, annetad 10€;

helistades 900 5500, annetad 50€.

MTÜ Jooksupartneri jooks E-post: info@peetrijooks.ee